speed dating
Lifestyle

Czym jest speed dating i jakie są jego zalety?

Szybkie randki zadebiutowały już jakiś czas temu, jednak popularność tego rodzaju wydarzeń cały czas rośnie. Cel takich imprez jest bardzo prosty – poznać jak najwięcej ludzi w krótkim czasie.

Czym jest speed dating?

Pojęcie powstało już pod koniec dwudziestego wieku. Metoda ta została spopularyzowana za sprawą filmów i seriali, w których się pojawiła. Takie spotkania dla singli polegają na wielu krótkich rozmowach pomiędzy uczestnikami. Potencjalni partnerzy rozmawiają ze sobą przez kilka minut, a potem następuje wymiana rozmówców. Prowadzący przy pomocy sygnału dźwiękowego informuje uczestników o zmianie partnera. Dzięki temu każda osoba biorąca udział w imprezie może podczas jednego wydarzenia poznać kilkanaście różnych osób. Uczestnicy zaznaczają na kartkach osoby, z którymi rozmawiało się im najlepiej. W przypadku gdy dwoje osób zaznaczy siebie nawzajem, organizatorzy umożliwiają im wymianę kontaktów.

Jakie zalety ma speed dating?

Tego typu imprezy dla singli mają wiele zalet. Ogromnym plusem jest możliwość zapoznania wielu różnych osób na jednym spotkaniu. Czas przeznaczony na pojedynczą rozmowę jest wystarczający, aby wywrzeć dobre wrażenie na rozmówcy. Korzyścią jest również wysoka dostępność tego typu wydarzeń. Odbywają się one w wielu polskich miastach, takich jak: Kraków, Katowice, Wrocław, Warszawa, Poznań czy Gdańsk. Wzięcie udziału w imprezie również jest bardzo proste. Wystarczy zapisać się poprzez stronę organizatora, takiego jak MiniRandki.pl i przyjść na wydarzenie w określonym terminie.

Czy warto skorzystać z szybkich randek?

Każda osoba szukająca partnera powinna chociaż zapoznać się z opiniami na temat szybkich randek. Jest to sposób, który pozwala znacząco ułatwić poszukiwania partnera. W codziennym życiu rzadko kiedy ma się możliwość poznania aż tylu osób jednego dnia. Co więcej, każda z tych osób jest singlem i również szuka drugiej połówki. Dla wielu osób problem stanowi też rozpoczęcie rozmowy, a w przypadku szybkich randek wszystko jest odgórnie zorganizowane.