kawalerka
Dom i wnętrze

Czym się kierować przy zakupie kawalerki w Lublinie?

Lublin to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast we wschodniej części Polski. W porównaniu np. z Warszawą, Krakowem czy Wrocławiem ceny nowych mieszkań są tu niższe. Taka nieruchomość to świetna lokata kapitału.

Jakie będzie przeznaczenie mieszkania?

Przeznaczenie lokalu to jedna z najważniejszych przesłanek decydujących o zakupie mieszkania. Sprzedaż – Lublin daje pod tym względem nabywcom szerokie pole do popisu – prowadzona przez deweloperów obejmuje m.in. kawalerki. Pod innym kątem wybiera się takie mieszkanie w celu zaspokojenia własnych potrzeb, a pod innym, gdy kawalerka będzie przeznaczona na wynajem. Od przeznaczenia mieszkania w dużym stopniu uzależniony jest standard wykończenia kawalerki.

Lokalizacja ma znaczenie!

Lokalizacja to ważny czynnik wpływający na atrakcyjność kawalerki. Mile widziane jest bliskie sąsiedztwo przystanków komunikacji miejskiej, lokali gastronomicznych, galerii handlowych i mniejszych sklepów oraz placówek kulturalnych i oświatowych. Dla klientów firmy deweloperskiej Orion, którzy zdecydowali się na zakup kawalerki w Lublinie, niezwykle istotne jest to, aby ich osiedle było dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta.

Odpowiedni metraż – czyli jaki?

Nowe kawalerki w Lublinie różnią się m.in. metrażem. Najmniejsze mieszkania mają powierzchnię kilkunastu metrów kwadratowych. Są określane mianem mikro apartamentów lub mini kawalerek, pomimo że z prawnego punktu widzenia są to lokale użytkowe. Koniecznie trzeba mieć to na względzie przy wyborze mieszkania. standardowe kawalerki odznaczają się większym metrażem – 20-30 metrów kwadratowych. W tym przypadku warto porównać ceny do cen mniejszych mieszkań dwupokojowych.

Standard wykończenia – która opcja lepsza?

Planując zakup kawalerki w Lublinie, trzeba zastanowić się nad standardem wykończenia mieszkania. Do wyboru są dwie opcje, a mianowicie stan deweloperski i lokal wykończony pod klucz. Plusy i minusy obu tych rozwiązań należy rozważyć pod kątem konkretnych preferencji i finansowych możliwości.