montaz okna
Dom i wnętrze

Do jakich prac remontowych warto zatrudnić fachowca?

Wykończenie nowego mieszkania lub przeprowadzenie generalnego remontu wiąże się z koniecznością wykonania szeregu prac. Częścią z nich można zająć się samodzielnie, o ile mamy odpowiednie umiejętności, wiedzę i narzędzia. Pozwoli to zredukować koszty. Jednak do innych czynności niezbędna okazuje się pomoc fachowców. Których prac lepiej się nie podejmować i zlecić specjalistom? Dowiesz się tego z niniejszego poradnika.

 

Nie masz kwalifikacji? Zostaw to ekspertom

Jeżeli remont wymaga zmian w istniejących instalacjach hydraulicznych lub elektrycznych albo ich montażu od podstaw, radzimy skorzystać z usług fachowców dysponujących odpowiednimi uprawnieniami. Dzięki temu, nawet jeśli dojdzie do awarii – czego ryzyko jest mniejsze niż w przypadku prac wykonanej przez osoby bez kwalifikacji – nie będzie problemów ze skorzystaniem z gwarancji czy odszkodowania. Pod żadnym pozorem nie należy samodzielnie wykonywać prac związanych z instalacją gazową. Wszelkie podłączenia czy przeróbki mogą być przeprowadzane wyłącznie przez uprawnionych do tego specjalistów, co określają przepisy prawne. Warto dodać, że prace związane z wymienionymi instalacjami wymagają zwykle wiercenia dziur w ścianach i podłogach, do czego potrzeba specjalistycznych narzędzi. Jeśli się nimi nie dysponuje, wykonanie otworów kosztuje znacznie więcej czasu oraz wysiłku.

 

Planujesz montaż okna, drzwi, podłogi? Wynajmij fachowców

W internecie można znaleźć wiele poradników i filmików instruujących, jak samodzielnie położyć podłogę i kafelki na ścianach, a także zamontować okna czy drzwi. Teoretycznie można się w ten sposób nauczyć podstaw, ale nie będzie się przygotowanym na ewentualne problemy. Ponadto, o ile położenie paneli nie powinno sprawić większych problemów, ponieważ nie wymaga poziomowania, tak do klejenia płytek czy układania glazury potrzeba dużej precyzji. Bez odpowiedniego doświadczenia łatwo popełnić błąd, co źle wpłynie na ogólną estetykę, trwałość, a nawet może utrudniać ustabilizowanie mebli czy otwieranie drzwi. Dlatego lepiej zatrudnić fachowców. Inna sytuacja, gdy nie obędzie się bez pomocy specjalisty, to montaż okna. Potrzeba kogoś, kto oceni, jakiej metody należy użyć w danym przypadku, aby zapewnić trwałość oraz uniknąć nieszczelności.

 

Inne skomplikowane prace, w których potrzeba profesjonalistów

Podczas remontów często wykonuje się też prace trudne, wymagające jednocześnie wiedzy, doświadczenia, specjalnych narzędzi oraz siły i precyzji. To także kwestia wyboru odpowiednich materiałów, które pozwolą długo cieszyć się efektem. Do tego rodzaju prazc zalicza się wszelkie modyfikacje domu lub mieszkania, np. wyburzanie i stawianie ścianek działowych, zabudowa poddasza czy wykonanie sufitu podwieszanego, ale też montaż armatury łazienkowej. Oczywiście pozostaje pytanie, jak znaleźć godnych zaufania specjalistów? Zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu. Wystarczy, że wyślesz zlecenie, podając oczekiwany zakres prac, a otrzymasz konkretne oferty od fachowców, wraz z cennikiem. Przed rozpoczęciem współpracy warto jeszcze sprawdzić opinie na temat danej ekipy.