posrednicy
Dom i wnętrze

Pośrednicy w najmie mieszkań – za co są odpowiedzialni?

Mimo że zakup mieszkania pod wynajem zazwyczaj staje się opłacalną i przyszłościową inwestycją, niekiedy może okazać się, że zajmuje właścicielom zbyt wiele cennego czasu lub jest zbyt męcząca pod względem fizycznym oraz psychicznym. Z tego też powodu w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się profesjonalne usługi pośrednictwa w wynajmie mieszkań, które działają między innymi w takich miastach jak Warszawa i które pomagają właścicielom mieszkań zapomnieć o wielu trudnościach związanych z poszukiwaniem potencjalnych najemców. Warto dowiedzieć się, na czym polegają tego typu usługi i zdecydować, czy okażą się godnym uwagi wyborem.

 

Wynajem mieszkania przez pośrednika – czym nie musi martwić się właściciel?

Decydując się na skorzystanie z usług pośrednika w wynajmie mieszkań, właściciele nie muszą między innymi zajmować się przygotowaniem lokalu oraz formułowaniem odpowiedniego ogłoszenia. Okazuje się bowiem, że po zakończonym wynajmie pośrednik przygotowuje mieszkanie do potrzeb kolejnego najemcy, co wiąże się z zadbaniem o czystość lokalu oraz z wykonaniem zdjęć, sformułowaniem opisu i publikacją oferty na najpopularniejszych portalach ogłoszeniowych. Warto przy tym wspomnieć, że dla wielu właścicieli bardzo dużą zaletą usług pośrednictwa staje się brak konieczności odbierania licznych telefonów oraz odpisywania na wiadomości zainteresowanych osób. Ponadto pośrednik nie tylko umawia się z najemcami, ale także zajmuje się prezentacją mieszkania i wyborem osoby, która spełni wymagania postawione przez właściciela.

Oprócz tego po wynajęciu mieszkania pośrednik w wynajmie troszczy się również o bezproblemowy przebieg całego wynajmu. W praktyce oznacza to, że usługi pośrednictwa obejmują kontrolowanie terminowych płatności za lokal, obliczanie i rozliczanie mediów, a także sprawne naprawianie bieżących usterek i szybką pomoc w przypadku różnego rodzaju problemów. Z kolei po zakończeniu wynajmu godny zaufania pośrednik powinien sprawdzić stan mieszkania i uwzględnić w zwrocie kaucji ewentualne koszty związane z możliwymi zniszczeniami. Ponadto ważnym etapem zakończenia wynajmu staje się rozmowa z właścicielem i zaprezentowanie propozycji ewentualnego odświeżenia mieszkania oraz wykonania drobnych napraw. Jeśli chodzi o tego typu pośrednictwo w wynajmie mieszkań w Warszawie Z NAMI jest jedną z firm, która świadczy posobne usługi na bardzo wysokim poziomie.

 

Pośrednictwo w wynajmie mieszkań – usługi dodatkowe

Profesjonalne firmy zajmujące się pośrednictwem w wynajmie mieszkań oferują również właścicielom mieszkań skorzystanie z dodatkowych usług, które pozwalają czerpać więcej korzyści z inwestycji. Ciekawą propozycją staje się między innymi home staging, czyli profesjonalne przygotowanie mieszkania do wynajęcia obejmujące również umieszczenie w lokalu dopasowanych ozdób, które zwiększą jego atrakcyjność w oczach najemcy. Oprócz tego warto wspomnieć takich usługach dodatkowych jak pomoc w zakupie mieszkania pod wynajem oraz koordynacja trwających w nim remontów.