Lifestyle

Dzień Chłopaka czy Mężczyzny – czym się różnią i czy któryś jest ważniejszy?

Tradycja celebrowania obecności mężczyzn w naszym życiu już na stałe zagościła w społeczeństwie i nie zapowiada się, aby miało to ulec jakimkolwiek zmianom. W roku kalendarzowym wyróżniamy jednak dwa odrębne święta dedykowane płci męskiej – Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny, które poniekąd wciąż są ze sobą mylone. Na jakie daty przypadają? Czym różni się Dzień Chłopaka od Dnia Mężczyzny? Co wybrać na prezent dla niego i które święto jest ważniejsze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Kiedy świętują panowie? Wszystko, co musisz wiedzieć o Dniu Mężczyzn i Dniu Chłopaka

Zgodnie z naszą tradycją możemy wyróżnić kilka kluczowych świąt okolicznościowych, które w zależności od kultury danego państwa przypadają na inne dni. Dzień Mężczyzny, bo to właśnie od niego pragniemy zacząć nasz dzisiejszy artykuł, został zainicjowany przez dyrektorkę programu Kobiety i Kultura Pokoju we współpracy z UNESCO. Święto powstało jako symbol równości płci, co przełożyło się na jego obecne ramy. Jest to również odpowiedź na Dzień Kobiet, który świętowany jest 8 marca. Nasi cudowni panowie celebrują ten wyjątkowy moment zaledwie dwa dni później – 10 marca. Co ciekawe, Dzień Mężczyzny stał się swego rodzaju uosobieniem walki z nierównością i szkodliwymi dla naszego społeczeństwa zachowaniami. Czy wiedziałeś jednak, że Międzynarodowy Dzień Mężczyzn wypada 19 listopada w ponad 80 krajach na całym świecie? Wówczas odbywa się także kampania społeczna znana bliżej jako Movember, która ma za zadanie zachęcić mężczyzn do profilaktyki przeciwnowotworowej i zwiększyć świadomość społeczną poprzez wyhodowanie bujnego wąsa.

Dzień Chłopaka natomiast jest świętem o krótszej historii, co wcale nie oznacza, że mniej chętnie go celebrujemy. Wręcz przeciwnie! Święto stworzone z myślą o chłopakach w różnym wieku jest głęboko zakorzenione w naszym społeczeństwie, o czym zapewne doskonale wiesz. W szkołach dzieci chętnie uczestniczą w organizacji tak szczególnego wydarzenia i wręczają sobie nawzajem drobne upominki. Chłopcy mogą zatem liczyć na dzień pełen atrakcji. Skorzystaj z oferty – zamów personalizowane prezenty z Emmano.pl

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny – czym się różnią?

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka, jak same nazwy wskazują, dedykowane są płci męskiej. Panowie mają bowiem dwa odrębne święta okolicznościowe i to wyłącznie od nich zależy, które z nich zdecydują się celebrować. My natomiast pragniemy skupić się na kluczowym aspekcie, jakim są różnice między tymi oto świętami. Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją Dzień Mężczyzny obchodzony jest w pierwszej połowie roku, tym samym dotyczy dojrzałych mężczyzn, którzy raz na jakiś czas pragną poczuć się wyjątkowo. Dla kobiet jest to natomiast doskonała okazja, by podziękować naszym cudownym mężczyznom za wartości, jakie na każdym kroku wnoszą do naszego życia i wręczyć im drobny prezent z okazji tak szczególnego dnia.

Kiedy obchodzony jest Dzień Chłopaka? Święto dedykowane młodszym mężczyznom oficjalnie przypada na 30 września. To właśnie wtedy składamy życzenia wszystkim chłopcom, przed którymi świat dopiero stoi otworem i obdarowujemy ich naszą obecnością, a niekiedy także i osobistym podarunkiem. Chłopcy mają wówczas mnóstwo powodów do świętowania. I choć Dzień Chłopaka jest nowym świętem w naszej kulturze, nie oznacza to, że nie warto go obchodzić. Każda okazja jest dobra, by docenić płeć męską, nieprawdaż?

Jakie prezenty dla niego są najlepsze?

Różnica między Dniem Chłopaka a Dniem Mężczyzny zaczyna poniekąd się zacierać. Zarówno jedni, jak i drudzy chętnie celebrują oba dni, co niewątpliwie przekłada się na trudności w wyborze upominku z okazji tak wyjątkowego wydarzenia. Jaki prezent na Dzień Chłopaka wybrać? Tutaj z pewnością trafionym pomysłem okażą się personalizowane koszulki, na których możesz samodzielnie zaprojektować nadruk. W przypadku Dnia Mężczyzn postaw na ekskluzywny upominek, który posiada osobistą dedykację. Co powiesz na akrylowe szkło z nadrukiem Najlepszy Facet Na Świecie? My jesteśmy na tak!

Prezent dla niego z okazji święta okolicznościowego należy dobrze przemyśleć. Postaw na uniwersalny, a zarazem stylowy drobiazg, który zachwyci każdego chłopca i mężczyznę.