folia grzewcza pod panele
Dom i wnętrze

Folia grzewcza pod panele – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Podejmując decyzję o montażu ogrzewania podłogowego, stajemy przed koniecznością selekcji jednego spośród wielu wariantów technologicznych. Poszukiwanie idealnego rozwiązania warto rozpocząć od analizy własnych potrzeb, możliwości finansowych, jak i uwarunkowań przestrzennych. W poniższym artykule przedstawimy zasady działania i zalety folii grzewczej nakładanej bezpośrednio pod panele. Rozwiązanie to dostarcza wielu unikalnych funkcji, dokonując niemałej rewolucji w dziedzinie ogrzewania podłogowego. Co sprawia, że elektryczne folie grzewcze wyróżniają się spośród innych opcji? Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym jest i co oferuje folia grzewcza?

Omawiana tutaj folia grzewcza pod panele to specjalnie przygotowany materiał, który służy do równomiernego i wydajnego rozprowadzania ciepła po pomieszczeniu. Konstrukcja elektrycznej folii grzewczej opiera się na zastosowaniu przewodów grzewczych pokrytych laminatem, który musi być całkowicie odporny na kurczenie pod wpływem wytwarzanego ciepła. Na rynku dostępne są także folie grzewcze wykorzystujące technologię podczerwieni. Ogromną zaletą materiału grzewczego w postaci folii jest łatwość montażu i efektywność kosztowa. Folia grzewcza pod panele doskonale sprawdzi się w starym budownictwie, kiedy to ponowne wykonanie wylewki pod wodne ogrzewanie podłogowe byłoby wysoce niepraktyczne. W przypadku folii grzewczej nie ma takiego wymogu – wszelkie prace można wykonać bez daleko idących modyfikacji przestrzeni. Zastosowanie mat grzewczych jest najlepszą rekomendacją również dla nieruchomości z rynku deweloperskiego. Nowoczesne budownictwo poszukuje energooszczędnych rozwiązań. Folie grzewcze zapewniają oczekiwaną wydajność i umożliwiają szybkie nagrzanie pomieszczenia do wybranej temperatury. Minimalizują ryzyko wysychania powietrza, co miałoby negatywne konsekwencje dla zdrowia użytkowników. Efektywność energetyczna folii grzewczej stoi na bardzo wysokim poziomie – zadaną temperaturę uzyskamy dużo niższym nakładem energii niż w przypadku grzejników zewnętrznych lub wodnego ogrzewania podłogowego.

Folia grzewcza pod panele wpisuje się w trendy budowy domów ekologicznych, zasilanych energią z fotowoltaiki. Połączenie systemu grzewczego z instalacją fotowoltaiczną redukuje do zera koszty związane z zapewnieniem komfortu termicznego w porze jesienno – zimowej.

Gdzie szukać wysokiej jakości folii grzewczej do domu lub mieszkania?

Dokonując zakupu folii grzewczej pod panele, pamiętajmy o konieczności wyboru najlepszych produktów, na jakie pozwala nasz budżet. Ceny elektrycznej maty grzewczej wahają się w przedziale 100 – 300 zł za metr kwadratowy. Wyższa cena wynika z lepszych materiałów izolacyjnych, gwarancji bezpieczeństwa oraz bezawaryjności. Folia grzewcza pod panele to produkt bezobsługowy, umieszczany w podłodze na wiele lat. Zastosowanie komponentów z niższej półki rodzi poważne ryzyko awarii w niedalekiej przyszłości, których naprawa nie będzie ani tania, ani komfortowa. Doskonałej jakości folia grzewcza pod panele stanowi element oferty firmy Termofol, dostarczającej szereg innowacyjnych rozwiązań dla budynków mieszkalnych. Na stronie www.termofol.pl zamieszczono kompleksowy pakiet produktów, które poprawią komfort i obniżą rachunki za ogrzewanie.