mechanik
Motoryzacja

Ile mechanik Bydgoszcz bierze za wymianę opon?

Każdy kierowca powinien pamiętać o wymianie opon z letnich na zimowe. Nie jest to duży koszt, zwłaszcza w porównaniu do ceny, którą musimy zapłacić, jeśli zaniedbamy ten element. A ile mechanik Bydgoszcz zażyczy sobie za tę usługę?

Idź do strony dobrego mechanika https://mechanik-bydgoszcz.com/

naprawy pojazdow

Mechanik Bydgoszcz jest tańszy niż mandat

Zacznijmy od rzeczy, która może zaskoczyć w wielu polskich kierowców. Według przepisów obowiązujących w naszym kraju, sam brak opon zimowych nie jest karany żadnym mandatem, ponieważ wymiana opon Bydgoszcznie jest w żaden sposób wymuszana przez prawo.

Mimo to jeśli policjant zdecyduje się skontrolować nasz pojazd, może uznać, że brak odpowiedniego ogumienia kwalifikuje się jako nieodpowiednie wyposażenie pojazdu – jeśli grubość bieżnika będzie mniejsza niż 1,6 mm (ze względów bezpieczeństwa nie powinno to być mniej niż 4 mm) grozi nam utrata dowodu rejestracyjnego i mandat w wysokości od dwudziestu do nawet pięciuset złotych.

Z kolei jeśli dojdzie do kolizji i policja uzna, że używane przez nas opony Bydgoszcz mogły mieć wpływ na jej przebieg (co oczywiście oznacza, że zostaniemy uznani za winnych wypadku) kara oprócz pięciuset złotych mandatu wzrośnie jeszcze o sześć punktów karnych.

Wymiana opon Bydgoszcz to inwestycja w bezpieczeństwo

Wymiana opon Bydgoszcz z ogumienia letniego na zimowe zmniejsza ryzyko wypadku drogowego o 46%. To tak ogromna liczba, że zdecydowanie powinna wpłynąć na wyobraźnię każdego kierowcy. Zmniejszenie szansy na wypadek o połowę to o połowę mniejsza szansa na nieumyślne skrzywdzenie siebie, swoich najbliższych oraz zupełnie dla nas anonimowych uczestników ruchu.

Jeśli jednak wizja rannych ludzi, w tym dzieci, nie robi wrażenia na niektórych osobach, które nie widzą potrzeby, by mechanik Bydgoszcz wymienił im opony, ani nie sądzą by istniała konieczność zrobienia tego samodzielnie, być może ich umysł ożywi informacja, że brak odpowiedniego ogumienia może mieć decydujący wpływ na decyzję o przyznaniu im ubezpieczenia, jeśli dojdzie do wypadku.

Ile kosztuje wymiana opon Bydgoszcz?

Wymiana opon Bydgoszcz nie należy do szczególnie drogich operacji, szczególnie jeśli uwzględnimy wymienione powyżej ewentualne koszty oraz niebezpieczeństwa. W większości punktów wymiana jednej opony bez wyważania jest obciążona ceną w okolicy dziesięciu złotych, zaś jeśli zdecydujemy się na ten bonusowy zabieg, koszt wzrośnie dwukrotnie. Warto skusić się na wyważanie kół Bydgoszcz – to kolejna inwestycja w nasze bezpieczeństwo.