Używane auto od osoby prywatnej
Motoryzacja

Używane auto – od osoby prywatnej czy z salonu?

Zakup nowego auta wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego wiele osób decyduje się na egzemplarz z drugiej ręki. Używane samochody mają sporo zalet – przede wszystkim na ich korzyść przemawia atrakcyjna cena, dzięki czemu na taki nabytek może sobie pozwolić więcej kierowców.

Używane auto od osoby prywatnej – czy warto?

Większość transakcji kupna-sprzedaży na wtórnym rynku motoryzacyjnym jest zawierana pomiędzy prywatnymi osobami. Jest to rozwiązanie, któremu nie brakuje zalet. Przede wszystkim potencjalny nabywca ma sposobność obejrzenia na spokojnie wybranego pojazdu i udania się nim na jazdę próbną. Istnieje też możliwość negocjowania ceny – niekiedy da się naprawdę sporo utargować. Na ogół sprzedający jest pierwszym właścicielem samochodu, aczkolwiek to wcale nie musi być regułą. Medal ma jednak i drugą stronę. Czasami należy pokonać niemałą odległość w celu obejrzenia auta. w przypadku transakcji pomiędzy osobami prywatnymi nabywcy nie chronią przepisy konsumenckie, co znacząco utrudnia dochodzenie roszczeń. Zawsze także trzeba zainwestować trochę pieniędzy w sprawdzenie pojazdu w zaufanym warsztacie, gdyż zdarza się niestety, że sprzedawcy manipulują faktami.

Używane auto z salonu – czy to się opłaca?

Jak podkreślają eksperci z serwisu Używane Jak Nowe, warto zastanowić się nad nabyciem auta z drugiej ręki w salonie. W takich miejscach dostępne są głównie modele znanych marek takich jak np. Ford. Samochody używane wystawiane na sprzedaż w doświadczonych i godnych zaufania salonach są dokładnie sprawdzane zarówno pod kątem prawnym, jak i technicznym, na co dowodem jest stosowna dokumentacja. Poza tym w salonach można nabyć względnie nowe samochody w korzystnych cenach, pomimo że na ogół są one wyższe niż ceny pojazdów sprzedawanych przez osoby prywatne. Zakup auta w salonie da się sfinansować kredytem – związane z tym formalności załatwiane są na miejscu. Dealerzy udzielają ponadto specjalnej gwarancji na samochody obejmującej wybrane usterki – można je bezpłatnie naprawić w warsztatach wskazanych w umowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cztery + czternaście =