długoterminowy wynajem aut
Motoryzacja

Jakie zalety ma długoterminowy wynajem aut dla firm?

Sprawna i funkcjonalna flota to podstawa działalności wielu firm w Polsce. Przedsiębiorcy mają do wyboru różne sposoby finansowania zakupu samochodów – jednym z nich jest długoterminowy wynajem. Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?

Długoterminowy wynajem aut – na czym polega?

Długoterminowy wynajem samochodów jest nowoczesną usługą transportową, która polega na udostępnianiu aut na okres dłuższy niż 30 dni w zamian za miesięczny czynsz. Pod różnymi względami przypomina leasing, niemniej jak podkreślają eksperci z wypożyczalni PANEK S.A., są to dwie zupełnie odrębne umowy. Główna różnica pomiędzy nimi odnosi się do zakresu usług świadczonych na rzecz klienta – w przypadku wynajmu długoterminowego jest on znacznie szerszy.

Długoterminowy wynajem aut – od czego zacząć?

Chcąc wynająć samochód na długi termin w celu realizowania zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, trzeba zacząć od znalezienia odpowiedniego usługodawcy. Dobra długoterminowa wypożyczalnia samochodów powinna mieć tak skonstruowaną ofertę, aby każdy klient zainteresowany zawarciem umowy o długoterminowym charakterze mógł wybrać wariant adekwatny do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Oczywiście trzeba mieć na względzie takie kwestie jak m.in. opłaty za wynajem, odpowiedzialność za wypożyczone samochody oraz pakiet usług objętych umową. Dokładna analiza i porównanie różnych propozycji przynosi najlepsze rezultaty. Wysokość opłat zależy od paru rzeczy takich jak m.in. model, marka i wartość samochodów.

Długoterminowy wynajem aut – dlaczego warto?

Samochody na firmę opłaca się wynająć na długi termin z paru powodów. Przede wszystkim jest to wygodna forma użytkowania pojazdów bez konieczności posiadania ich na własność, co pociąga za sobą szereg obowiązków. Klient wypożyczalni nie ponosi kosztów związanych np. z serwisem, ubezpieczeniem czy wymianą opon. Po zakończeniu umowy odstawia pojazdy do wypożyczalni – nie musi się przejmować spadkiem wartości samochodów w trakcie obowiązywania umowy.