honda
Motoryzacja

O tym musisz pamiętać, gdy kupujesz używane auto!

Spora część samochodów jeżdżących po polskich drogach pochodzi z rynku wtórnego. Za nabyciem pojazdu z drugiej ręki przemawiają przede wszystkim względy finansowe – to znacznie mniejszy wydatek niż w przypadku zakupu nowego samochodu. Trzeba jednak uwzględnić parę istotnych kwestii.

Jak sfinansować zakup auta?

Jedną z kluczowych spraw, którą musi mieć na uwadze każda osoba planująca zakup używanego samochodu, jest sposób sfinansowania takiego nabytku. W tym obszarze pojawiają się różne opcje. Najkorzystniej jest wyłożyć gotówkę na ten cel, ale nie zawsze wchodzi to w rachubę. Kredyt – Honda to doskonały przykład marki, której używane auta da się sfinansować kredytem – często okazuje się jednym rozwiązaniem. Warto się zastanowić, czy ma to być kredyt samochodowy, czy zwykły kredyt gotówkowy. Doświadczone salony specjalizujące się w sprzedaży używanych pojazdów, takie jak np. Honda Plaza, mają przygotowane specjalne oferty kredytowe dla swoich klientów. Należy oczywiście zapoznać się z warunkami takich ofert.

Jak selekcjonować ogłoszenia?

Selekcję ogłoszeń należy przeprowadzić na podstawie pewnych wytycznych określonych w indywidualnym zakresie. Najlepszy samochód to taki, który odpowiada konkretnym potrzebom. Inne auto jest niezbędne do jazdy stricte miejskiej, a inne dla dużej rodziny. Przeglądając oferty sprzedaży używanych aut, trzeba zwrócić uwagę na zawarte w nich informacje oraz na fotografie. Przed spotkaniem ze sprzedawcą warto wcześniej porozmawiać z nim przez telefon i ustalić najważniejsze kwestie.

Jak sprawdzić samochód?

Wybierając się na oględziny wybranego auta, należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby sprzedawca udostępnił dokumentację pojazdu. Pochodzenie samochodu oraz jego stan techniczny nie powinny wzbudzać żadnych wątpliwości. Oczywiście trzeba koniecznie udać się na jazdę próbną i przy tej okazji odwiedzić zaufany warsztat, gdzie informacje podane przez sprzedawcę zostaną zweryfikowane. Bardziej opłaca się ponieść związane z tym koszty niż później narzekać na nieplanowane wydatki.