Dom i wnętrze

Metody dezynsekcji

Metody dezynsekcji, tak jak wszystkie dziedziny współczesnego świata, stale się rozwijają. Sprawdź, jak profesjonaliści mogą Ci pomóc zwalczyć insekty.

Co to dezynsekcja?

W dużym uproszczeniu dezynsekcja to likwidacja insektów, które są niechcianymi gośćmi w naszych domach. Często walczymy z nimi środkami w sprayu lub w formie trutki pokarmowej. Do zwalczania szkodników można próbować metod domowych, ale przy silnej inwazji lub prowadzeniu lokalu użytkowego trzeba zadziałać przy pomocy różnego typu opryskiwaczy. Profesjonalna dezynsekcja to calkowite zwalczanie insektów już po jednokrotnym przeprowadzeniu zabiegu.

Metody zwalczania szkodników

Najczęściej w pomieszczeniach dochodzi do inwazji pluskiew. Jedną z metod dezynsekcji eliminującą te owady już po jednym zabiegu jest wymrażanie pluskiew. Substancją aktywną jest w tym wypadku tzw. suchy śnieg, dwutlenek węgla w stanie ciekłym, który zadziała nawet w trudno dostępnych miejscach. Metodę te cechuje brak jakichkolwiek wcześniejszych przygotowań, usuwania mebli czy sprzętu elektronicznego. Oczekiwane rezultaty osiąga się już po pierwszym oprysku. Zwalczanie pluskwy domowej metodą wymrażania skutecznie niszczy wszystkie stadia rozwojowe. Metodę żelową cechuje dyskrecja, bo wystarczy niewielka ilość preparatu rozłożonego w niewidocznym miejscu, by zwalczyć insekty.

Jak zwalczyć szkodniki w domu?

Kiedy atakują Cię nie tylko pluskwy, ale też karaluchy i mrówki, czas wezwać zawodowców od dezynsekcji opryskowej. Profesjonalne firmy oferują dezynsekcję całych budynków, silosów zbożowych oraz pensjonatów, przy pełnej dyskrecji. Stosując zamgławianie ULV działanie owadobójcze następuje już po 2-3 powtórzeniech. Do zamgławiania ULV stosuje się silny roztwór preparatu owadobójczego. Zamgławianie ULV jest metodą bezpieczną dla zwierząt domowych i ludzi. Dodatkowo ma również działanie dezodoryzacyjne, usuwając trwale nieprzyjemne zapachy.

Oprysk – jedna z metod dezynsekcji

Przy stosowaniu preparatów chemicznych, najbardziej popularna i najtańsza jest metoda opryskowa. Porady dotyczące zwalczania szkodników często wymieniają ją na pierwszym miejscu. Gwarantuje całkowite zwalczanie pluskiew, rybików, prusaków, mrówek i karaluchów. Preparaty wykorzystywane przez nas cechuje wysoka skuteczność i bezpieczeństwo. Prawidłowo wykonany oprysk na owady potrwa parę godzin, po których nie obejdzie się bez konieczności wietrzenia. Tradycyjny oprysk wymaga opuszczenia przez mieszkańców lokalu na parę godzin. Z nami uzyskasz aktywną ochronę pomieszczeń na długi czas.