Firma

Ogrodzenie panelowe dla firmy. Praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie.

W dzisiejszych czasach praktyczność i ekonomiczność rozwiązań są kluczowymi atutami dla firm. Dlatego w przypadku potrzeby wykonania ogrodzenia dla firmy, magazynu, biurowca itp, przedsiębiorstwa decydują się na instalację ogrodzeń panelowych. Przyjrzyjmy się dlaczego ogrodzenia panelowe są tak popularne w firmach oraz jakie są ich główne zalety.

Wprowadzenie

Co to jest ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe to rodzaj ogrodzenia składającego się z modułowych paneli z drutu, przetłaczanych lub prostych, które są mocowane do słupków oraz najczęściej doposażone w prefabrykowaną podmurówkę betonową. Są one wykorzystywane do ogradzania magazynów, fabryk i terenów firmowych.

Dlaczego ogrodzenia panelowe są popularne w firmach?

Ogrodzenia panelowe zyskały ogromną popularność na rynku ze względu na swoją wszechstronność, trwałość, estetykę oraz ekonomikę. Płoty panelowe zapewniają skuteczne odgrodzenie terenu, przy zachowaniu prostoty, bardzo dobrej prezencji, szybkości wykonania i atrakcyjnej ceny. 

Ogrodzenia panelowe dla firm – Płotbud

Zalety ogrodzeń panelowych dla firm

Wytrzymałość i trwałość

Ogrodzenia panelowe wykonane są z ocynkowanych i malowanych proszkowo drutów i stali, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne i korozję. Dzięki odpowiednio dobranej gęstości ułożenia drutów ich grubości oraz przetłoczeniom na dole i na górze, oraz na środku przy większych wysokościach, panele zapewniają należytą sztywność i odporność mechaniczną. Ogrodzenia panelowe w razie potrzeby, mogą być wykonane w wariantach o zwiększonej sztywności, a także doposażone w dodatkowe akcesoria, jak druty kolczaste, mocowania monitoringu i oświetlenia.

Estetyka

Minimalistyczny, nowoczesny wygląd ogrodzeń panelowych dba o wizerunek przedsiębiorstwa. Natomiast dostępna pełna paleta kolorystyczna zapewnia szerokie możliwości dostosowania ogrodzenia do otoczenia i budynków firmowych.

Szybkość realizacji i możliwości łatwego demontażu

W biznesie oczywiste jest stwierdzenie; czas to pieniądz. Szybkość realizacji ogrodzenia panelowego wpisuje się w tą maksymę znakomicie. Dodatkowo ogrodzenia panelowe są łatwe w modyfikacji, demontażu, przeniesieniu itp. Ułatwia to procesy rozwoju firmy i dostosowywania się do sytuacji.

Korzystna inwestycja

Wszystkie powyższe cechy i zalety dają firmom bardzo wielką korzyść, ponieważ niedużym nakładem inwestycyjnym, szybko i skutecznie realizowana jest podstawowa funkcja zabezpieczenia terenu firmowego. 

Warianty ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia panelowe przetłaczane

Przetłaczane ogrodzenia panelowe tzw. 3d, wykonane są z cieńszego drutu i posiadają przetłoczenia nadające sztywności. Ich wygląd jest bardzo neutralny, w kolorach antracytu, niepostrzeżenie wpisują się w otoczenie, stanowczo a zarazem subtelnie wyznaczają granice terenu. Są rozwiązaniem budżetowym, mogą służyć do grodzenia dużych powierzchni.

Ogrodzenia panelowe proste

Proste ogrodzenia panelowe tzw. 2d nie posiadają przetłoczeń i wykonane są z grubszych drutów dla zapewnienia należytej sztywności. Panele proste dzięki swojej konstrukcji prezentują się bardziej elegancko, są też przeważnie droższe niż odpowiedniki przetłaczane. Ich wybór jest najczęściej kwestią gustu, czy dopasowania do architektury otoczenia. 

Koszty i oszczędności

Koszt inwestycji

Koszt zakupu i instalacji ogrodzenia panelowego jest jednym z najniższych wśród rozwiązań ogrodzeniowych, a na pewno posiada najkorzystniejszy stosunek ceny do oferowanych korzyści. Popularne kiedyś tanie ogrodzenia z siatki, są droższe w montażu i dużo mniej funkcjonalne. Wszelkie inne rozwiązania ogrodzeniowe z profili stalowych czy aluminiowych są ewidentnie droższe, tak samo jak płoty murowane, gabionowe, czy betonowe. Choć wszystkie mają swoje inne zalety i mogą być stosowane na części frontowe lub najbardziej reprezentacyjne.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Szybki montaż oraz praktycznie brak obsługi konserwacyjnej sprawiają, że ogrodzenia panelowe pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, co jest najbardziej korzystne dla każdej firmy.

Ekologiczne aspekty ogrodzeń panelowych

Możliwość recyclingu

Ogrodzenia panelowe wykonane są ze stali, drutów stalowych, są malowane, bez powlekania powłoką plastikową, dzięki temu podlegają pełnemu recyklingowi metali, co wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważony rozwój

Wykorzystanie ogrodzeń panelowych może przyczynić się do zmniejszenia zużycia surowców naturalnych i ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne, co jest istotnym czynnikiem dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju.

Podsumowanie

Ogrodzenia panelowe są doskonałym rozwiązaniem dla firm, które poszukują efektywnego i ekonomicznego sposobu ochrony swojej przestrzeni. Ich wytrzymałość, estetyka oraz łatwość montażu sprawiają, że są one najczęstszym wyborem w biznesie. Dodatkowo, ich wszechstronność oraz oszczędności czasu i pieniędzy przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa.