Technologia

Serwery premium dla uczelni, sądów i prokuratur

Serwery premium to segment urządzeń stworzonych z myślą o firmach, którym zależy na efektywniejszej i wydajniejszej pracy. Dobranie optymalnego rozwiązania dla przedsiębiorstwa bezpośrednio wiąże się ze zwiększeniem zysków.

Serwery premium to segment urządzeń stworzonych z myślą o firmach, którym zależy na efektywniejszej i wydajniejszej pracy. Dobranie optymalnego rozwiązania dla przedsiębiorstwa bezpośrednio wiąże się ze zwiększeniem zysków. Dlaczego w serwer warto wyposażyć każdą firmę, która stawia w swojej działalności na rozwój?

Serwery premium dla firm działających w każdym sektorze

Producenci oferują firmom serwery zróżnicowane pod względem posiadanych funkcji oraz budowy. Podstawowe rozróżnienie urządzeń to serwery o konstrukcji rack bądź tower. Oczywiście parametry odgrywają kluczową rolę, jednak wybór właściwego urządzenia warto rozpocząć właśnie od budowy serwera. Urządzenie rack stworzone zostało z myślą o większych przedsiębiorstwach, które dysponują specjalnym pomieszczeniem – serwerownią. Wnętrze wypełnione jest szafami serwerowymi, w których montuje się sprzęt o konstrukcji rack.

Serwer tower przypomina natomiast klasyczny komputer PC, dlatego też możliwe jest jego umieszczenie bezpośrednio na podłożu. Urządzenie doskonale sprawdzi się w przypadku średnich oraz małych firm, które nie posiadają serwerowni. Jeżeli jednak firma rozrośnie się w przyszłości i zdecyduje na przeznaczenie pomieszczenia na ustawienie szaf serwerowych, urządzenie o budowie tower bez problemu zamontowane może być w szafie.

Serwery premium skierowane są w stronę firm z każdego sektora. Znajdą zastosowanie w przedszkolach, szkołach, na uczelniach, w przychodniach, szpitalach, prokuraturach oraz w sądach. Ze względu na uniwersalny charakter serwer doskonale radzi sobie w każdym środowisku – nawet najbardziej wymagającym.

Czym są macierze Dell?

Wybór urządzeń tego typu jest niezwykle szeroki, dlatego zakup powinien być dobrze przemyślany. W przypadku trudności związanych z podjęciem decyzji warto jest wykorzystać konfigurator serwerów, który pozwoli dobrać idealne rozwiązanie dla każdego podmiotu.

Macierze Dell stworzone zostały w celu rozszerzenia pracy serwerów. Połączenie obu urządzeń pozwala chronić dane, dając jednocześnie bardzo szybki do nich dostęp. Działania tego typu usprawniają pracę firmy, zwiększając jej efektywność, a tym samym zyski. Połączenie kilkudziesięciu dysków twardych bądź SSD gwarantuje znacznie większe bezpieczeństwo danych, szybszą prędkość odczytu, dostęp oraz zapis danych czy zmaksymalizowanie parametrów pracy w odniesieniu do danych. Dodatkowo macierze pozwalają zwiększyć wydajność i możliwości urządzenia.