baterie wannowe Deante
Dom i wnętrze

Top5 baterii wannowych wybieranych przez Polaków!

Duże zróżnicowanie armatury na rynku sprawia, że odpowiedni wybór baterii wannowych nie należy do najłatwiejszych. Baterie wannowe wciąż są jednym z popularniejszych rodzajów armatury, który znajduje się w łazienkach Polaków. Nie o wszystkich jednak możemy powiedzieć, że cechuje je wysoka jakość wykonania. Z tych względów podczas zakupu warto jest kierować się nie tylko kwestiami wizualnymi, ale także i parametrami technicznymi, od których zależna jest trwałość danego modelu czy funkcjonalność. Jeśli chcesz poznać modele baterii wannowych, które uznawane są za jedne z lepszych – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem.

 

Baterie wannowe podtynkowe – jakie wybrać?

Baterie wannowe możemy podzielić na wiele rodzajów. Poszczególne różnią się między sobą nie tylko estetyką, kolorystyką, ale przede wszystkim sposobem montażu i ze względu na niego stosowane są główne podziały. Do jednych z popularniejszych w ostatnich latach zaliczyć możemy baterie wannowe podtynkowe. W ich przypadku “serce” baterii, czyli głowica oraz przyłącza schowane są w ścianie. Baterie wannowe podtynkowe nie tylko są niezwykle estetyczne, ale także i trwale. Elementy, które zazwyczaj ulegają uszkodzeniu w ich przypadku schowane są w ścianie, tym samym nie są narażone na uszkodzenia związane z wieloma czynnikami.

Bateria wannowa podtynkowa Omnires Fresh cieszy się dobrymi opiniami wśród fachowców i projektantów wnętrz. Głowica tej baterii posiada aż 7-stopniową regulację. Model ten wyposażony jest także w ogranicznik przepływu wody, dzięki czemu podczas normalnego użytkowania można zmniejszyć zużycie wody. Kolejna baterią zasługującą na wyróżnienie jest bateria wannowa podtynkowa Hansgrohe Logis, a także i bateria wannowa Kohlman Experience. Model ten został wykonany z trwałego mosiądzu, wyposażony jest w ceramiczną głowicę, odpowiadającą za jej płynną pracę.

ranking baterii wannowych

Dobre baterie wannowe stojące

Baterie wannowe stojące to przede wszystki modele kilkuotworowe, które montowane są na szerszym rancie wanny albo na specjalnie wykonanych półkach, które montuje się w pobliżu wanny. Większość baterii wannowych stojących ze względu na design sprawdzi się w łazienkach klasycznych, nowoczesnych oraz wszędzie tam, gdzie istotna jest estetyka. Jednymi z częściej wybieranych są baterie wannowe 3-otworowe Deante Jasmin. Model ten nie tylko zachwyca walorami wizualnymi, ale także i parametrami technicznymi. Atutem jest również przystępna, atrakcyjna cena.

Bateria wannowa 4-otworowa Omnires Y w kolorze czarnym wybierana jest nie tylko do łazienek nowoczesnych, ale także i loftowych. Sprawdzi się także we wnętrzach, w których znajdują się już czarne elementy wyposażenia, baterie wannowe Omnires mogą być również ciekawym kontrapunktem kolorystycznych w łazienkach jasnych.