Firma

Wynajem biur w Warszawie – co wziąć pod uwagę?

Wynajem biura w Warszawie nie powinien stanowić problemu, co wynika z faktu, że stolica oferuje ponad 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Co zatem wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego lokalu? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.

Biura do wynajęcia w Warszawie – standard budynku

Dostępne w Warszawie powierzchnie biurowe znajdują się w budynkach o różnym standardzie, o czym można się przekonać pod hasłem: biura do wynajęcia Warszawa. Wynająć można bowiem nie tylko powierzchnie biurowe w nowoczesnych biurowcach, ale również biura w kamienicach, czy domach jednorodzinnych. Warto także mieć świadomość, że powierzchnie biurowe oferowane w wieżowcach, również są zróżnicowane, ponieważ mogą to być budynki klasy A, B lub C. Co to oznacza? Otóż jest to klasyfikacja, która została przyjęta w USA i odnosi się zarówno do standardu wykończenia budynku, jego lokalizacji oraz dodatkowych usług. Wszystkie te kwestie przekładają się na cenę, która jest zdecydowanie najwyższa w przypadku wynajmu powierzchni biurowych w wieżowcach klasy A.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze biura w Warszawie – lokalizacja

Jedną z najważniejszych kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze biura w Warszawie jest jego lokalizacja. Powinna być ona przede wszystkim atrakcyjna dla klientów, którzy w efekcie nie będą mieli problemów z dojazdem do biura, czy zaparkowaniem auta. Oczywiście lokalizacja powinna być dopasowana do profilu działalności, ponieważ firmy, które czerpią zyski z bezpośredniej obsługi interesantów (np. multi agencje ubezpieczeniowe) powinny wynajmować biuro tam, gdzie natężenie osób jest naprawdę wysokie. Lokalizacja jest ważna również z punktu widzenia prestiżowego, co sprawia, że wiele firm decyduje się na biuro w dzielnicach biznesowych, czy centrum miasta. Nie może zatem dziwić popularność wyszukiwania w Internecie hasła: biura do wynajęcia Warszawa Śródmieście.

Powierzchnie biurowe w Warszawie – ceny

Zróżnicowanie powierzchni biurowych dostępnych w Warszawie sprawia, że bez problemu można znaleźć oferty w cenie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy. Oczywiście cena uzależniona jest w tym przypadku od wielu czynników, wśród których należy wymienić przede wszystkim lokalizację, standard budynku, czy jego powierzchnię. W wielu przypadkach koszty uzależnione są również od długości umowy najmu, czy całkowitej powierzchni wynajmowanego biura. Wpływ na cenę z pewnością ma również rodzaj nieruchomości, w której znajduje się dane biuro, ponieważ inne koszty dotyczą wynajmu powierzchni biurowej w kamienicy, a inne w domu jednorodzinnym, czy nowoczesnym biurowcu z wszelkimi udogodnieniami. Istotny może być także własny parking, co jest korzystne zarówno dla pracowników, jak i klientów firmy.

Podsumowując należy stwierdzić, że Warszawa oferuje szerokie spectrum powierzchni biurowych do wynajęcia, a co za tym idzie pozwala znaleźć lokal dopasowany do potrzeb danej firmy. To właśnie niemi należy kierować się przy wyborze biura, co pozwoli wynająć powierzchnię w odpowiednim standardzie, a także dobrej lokalizacji i cenie.