Magazyn samoobsługowy
Firma

Brakuje ci miejsca w mieszkaniu? Nie musisz pozbywać się części rzeczy!

Ograniczony metraż mieszkań to bardzo często problem, któremu muszą na co dzień stawiać czoła osoby żyjące w dużych miastach. Nie musi to jednak oznaczać konieczności pozbywania się wielu rzeczy, na które w czterech kątach brakuje miejsca. W takiej sytuacji warto skorzystać z rozwiązania, jakim są magazyny samoobsługowe.

Magazyn samoobsługowy – co to takiego?

Magazyny samoobsługowe to nieduże boksy o powierzchni od 1 m kw. do nawet ponad 20 m kw. Znajdują się w większych obiektach świetnie przystosowanych do usługi najmu. Podpisując umowę, klient zyskuje nieograniczony dostęp do takiego magazynu – może z niego dowolnie korzystać przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę, przestrzegając oczywiście zasad najmu. Omawiana usługa z powodzeniem funkcjonuje w największych miastach w Polsce, m.in. w Warszawie. Przechowalnia rzeczy okazuje się niezastąpiona w wielu sytuacjach, np. na czas dłuższego wyjazdu, przeprowadzki lub remontu. Traktowana jest też jako dodatkowe miejsce, gdzie można trzymać mienie – nie tylko prywatne, ale i firmowe. Dzięki temu wcale nie trzeba pozbywać się rzeczy, których nie ma gdzie umieścić w mieszkaniu.

Magazyn samoobsługowy – najważniejsze zasady najmu

Warunki najmu magazynu samoobsługowego zawsze określa firma, która świadczy tego typu usługę. W Kangu Self Storage obowiązuje minimalny okres najmu wynoszący 14 dni, a wszelakie formalności można załatwić w biurze stacjonarnym lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, jeśli klient zainteresowany wynajęciem magazynu nie jest w stanie z różnych przyczyn zrobić tego osobiście. Regulamin usługodawcy jasno określa, czego nie wolno przechowywać w magazynie samoobsługowym. Zakazane jest trzymanie w nim m.in. szybko psujących się produktów spożywczych oraz przedmiotów, których posiadanie jest niezgodne z prawem lub które ze względu na swoje właściwości stanowią zagrożenie dla otoczenia. Najemca musi też pamiętać o terminowym uiszczaniu opłat i zachowaniu wskazanego w umowie okresu wypowiedzenia, kiedy chce zrezygnować z najmu.