Firma

Wynajem i dzierżawa kserokopiarki – dlaczego warto rozważyć tę opcję?

Prowadzenie firmy zawsze wiąże się z dużym nakładem finansowym, który trzeba poświęcić na jej rozwój. Szczególnie odczuwalnym wydatkiem jest zakup urządzeń elektronicznych i sprzętu drukarskiego – to właśnie te przedmioty zazwyczaj kosztują najwięcej. Dodatkowo, w dobie galopującej inflacji ceny kupna produktów drastycznie wzrastają, dlatego początkującemu przedsiębiorcy może być trudno skompletować niezbędne wyposażenie, jak na przykład kserokopiarka czy drukarka. W takiej sytuacji warto zdecydować się na wynajem sprzętu czy też objęcie go w dzierżawę.

Wynajem kserokopiarki – jak to działa?

Wynajem kserokopiarki i drukarki przebiega https://cyfryzacjafirm.pl/ na takich samych zasadach, jak wynajem innych przedmiotów – jest to wypożyczenie sprzętu w zamian za comiesięczną opłatę wnoszoną na zasadzie czynszu. Należy także uiścić dodatkową opłatę za kopię. Cena zależy od przeznaczenia kserokopiarki – wpływają na nią takie czynniki jak rodzaj urządzenia i jego tempo pracy, a także sposób eksploatacji urządzenia. Warto jednak zaznaczyć, że opłaty te są znacznie niższe, niż gdyby przedsiębiorca zdecydował się na zakup urządzenia. Usługi tego typu oferuje strona https://cyfryzacjafirm.pl, której szeroki wachlarz wyboru kserokopiarek pozwala na dobranie tej dopasowanej do potrzeb własnego przedsiębiorstwa.

A co w przypadku dzierżawy?

W ofercie firmy również można znaleźć opcję dzierżawy przedmiotu. Dzierżawa polega na użytkowaniu urządzenia bez praw do jego sprzedaży ani do rozporządzania rzeczą w sposób inny niż określone jest to w umowie. Oznacza to, że nie jest się co prawda właścicielem kserokopiarki, za to dzięki temu przedsiębiorca nie musi ponosić kosztów amortyzacji. Ewentualną naprawą i usługami serwisowymi również zajmuje się dzierżawca, co zmniejsza zakres zmartwień przedsiębiorcy i sprawia, że jedyną rzeczą, o której musi pamiętać, to regularna comiesięczna opłata za użytkowanie.

Czy jest to korzystne rozwiązanie?

Wynajem i dzierżawa nieco ograniczają prawa, które posiadałby przedsiębiorca, gdyby zdecydował się na zakup kserokopiarki. Nie można jednak zapominać o tym, że ceny tego typu urządzenia są wysokie, a wszelkie koszty utrzymania, naprawy i innych kwestii związanych z konserwacją sprzętu spoczywają w przypadku posiadania urządzenia na własność właśnie na przedsiębiorcy. W przypadku zdecydowania się na najem czy też dzierżawę cyfryzacjafirm.pl gwarantuje znacznie niższe koszty w porównaniu do zakupu urządzeń. Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne dla przedsiębiorstw dopiero co wchodzących na rynek czy też takich, które kserokopiarki czy też drukarki potrzebują jedynie tymczasowo. Dodatkowo sam sprzęt wynajmowany przedsiębiorstwom jest wysokiej jakości – są to urządzenia renomowanych firm takich jak m.in. Konica Minolta – lidera na rynku sprzętu do druku.

Takie rozwiązanie umożliwia także dopasowanie ponoszonych kosztów do faktycznych potrzeb firmy oraz ułatwia planowanie miesięcznych wydatków, dzięki czemu przedsiębiorca będzie mógł przeznaczyć zaoszczędzone na zakupie urządzenia pieniądze na dalszy rozwój firmy. Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem takiego rozwiązania, z którego korzysta już coraz więcej firm, do własnej działalności gospodarczej.