wózek ogrodowy
Ogród

Zastosowanie wózków ogrodowych

Prowadząc uprawę warzyw lub owoców nawet na niewielką skalę, powinieneś zabezpieczyć się w wózek ogrodowy, który ułatwi pracę w ogrodzie, a dokładnie transport warzyw, owoców, sadzonek lub wyposażenia służącego do upraw ogrodowych. Posiadając wózek ogrodowy, znacząco ułatwi ci to transport ciężkich towarów, stosowanych w ogrodnictwie, oszczędzając siły i zdrowie oraz przyspieszając pracę. Sprawdź, jaki wózek ogrodowy najlepiej kupić.

Wózek ogrodowy

Wózkiem ogrodowym dotrze się w każde miejsce w ogrodzie, nawet to bardziej niedostępne. Ponieważ wózek posiada dwie pary kół, nie jest wywrotny, a wręcz przeciwnie jest bardzo stabilny, gwarantuje więc przewóz ładunku bez żadnych niemiłych niespodzianek. Droższe z egzemplarzy posiadają nawet opcje przechylania misy, co w ogóle wyklucza używanie przy nim siły. Jego użytkowaniem może zająć się nawet słabsza osoba.

Jakie jest nietypowe wykorzystanie wózków ogrodowych?

W sklepie takwiele.pl dostępnych jest wiele wózków ogrodowych, o różnym wyglądzie oraz funkcjach. I tu warto wspomnieć o nietypowych zastosowaniach wózków ogrodowych, jak:

  • wykorzystanie go jako wózek plażowy, dzięki któremu nie trzeba taszczyć wszystkich ciężarów pod pachą. Wystarczy wpakować wszystko do wózka i ciągnąć za sobą – wygodnie i komfortowo;
  • wózek ogrodowy często stawiany jest w centralnym miejscu ogrodu, wypełnia się go donicami z kwiatami, zatem w tym przypadku ma typowo dekoracyjne zastosowanie.

Powszechne wykorzystanie wózka ogrodowego

Wózki ogrodowe mimo swego lekkiego wyglądu mogą przewozić duże ciężary, na przykład 700 kg. Można zakupić sam wózek ogrodowy lub wózek wywrotkę, znacznie wygodniejszy, jako że nie trzeba przy wypakowywaniu używać tyle siły.

Wózki ogrodowe wykorzystuje się do:

  • transportu liści;
  • przewozu torfu;
  • przewozu ziemi;
  • transportu kory i próchnicy;
  • dowozu kompostu;
  • przewiezienia drewna w kawałkach;
  • oraz przewozu wszelakich roślin, gabarytowo mieszczących się na wózku.

Jeśli posiadasz małą uprawę, wiedz, że taki wózek przyda Ci się z pewnością. Jeśli będziesz na przykład zbierał plony swoich upraw, podjedziesz wózkiem ogrodowym pod każde drzewo, krzaczek czy rabatkę. Zajmując się rozsypywaniem kory, możesz to zrobić bezpośrednio z wózka, co znacząco ułatwi Ci pracę.

Taki wózek zagwarantuje komfort prac ogrodowych zarówno przy przewożeniu rzeczy lżejszych jak i cięższych. Dzięki niemu łatwiej będzie Ci uporządkować na wiosnę lub jesień ogród, wywieziesz bez problemu liście na kompost lub do pojemnika na odpady zielone.