Zdrowie i uroda

Jak wygląda ugryzienie pluskwy?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Pluskwy to małe owady, które mogą jednak narobić wiele szkód. Są pasożytami żywiącymi się ludzką krwią, przez co pozostawiają na naszych ciałach ślady po ugryzieniach. Jak jednak można je rozpoznać i czym grozi ugryzienie pluskwy?

Ugryzienie pluskwy — jak wygląda, czym grozi?

By dobrze chronić się przed tymi małymi pasożytami, trzeba przede wszystkim umieć rozpoznać ugryzienie pluskwy. To wbrew pozorom nie jest tak proste, gdyż wiele osób myli ślady żerowania pluskiew z tymi pozostawianymi przez komary. Ugryzienia najczęściej można zaobserwować w nocy, gdyż pluskwy żerują głównie pomiędzy północą a 5 rano.

Samo ugryzienie nie należy do bolesnych, przez co wiele osób nie zauważa go zbyt szybko. Wszystko przez to, że pluskwy w jego momencie wstrzykują pod skórę specjalny enzym o działaniu przeciwbólowym. Efektem takiego ugryzienia są zmiany skórne w postaci małych czerwonych plamek, które po czasie przekształcą się w grudki lub płaskie bąble. Dalsze etapy mogą też obejmować świąd lub obrzęk. Ugryzienia pluskiew są groźne, gdyż te owady mogą przenosić wiele chorób.

Zwalczanie pluskiew — na czym polega?

Zwalczanie pluskiew można podzielić na dwa rodzaje. Jeden z nich zakłada wykorzystanie domowych sposobów na te owady. Jego skuteczność jest jednak niewielka, gdyż całkowite pozbycie się pluskiew jest żmudne. Owady te mają bardzo małe rozmiary i często chowają się po całym domu, więc trudno jest pozbyć się wszystkich – a to warunek konieczny. Do tego składają całą masę jaj, które również trzeba usunąć, by po pewnym czasie problem nie powrócił.

Dlatego znacznie lepiej będzie postawić na usługi specjalistów, którzy oferują profesjonalne zwalczanie pluskiew. Pozostawiając pozbycie się tych małych owadów prawdziwym fachowcom można liczyć na to, że problem zniknie na dobre. W trakcie zwalczania pluskiew profesjonaliści posługują się specjalnie dobranymi środkami chemicznymi, które pozwalają na całkowite pozbycie się owadów z domu lub mieszkania. Dzięki temu można szybko i sprawnie pozbyć się problemu z pluskwami.