aparat foto
Lifestyle

Jak wykonać dobre zdjęcia packshot odzieży?

Zdjęcia packshot są coraz częściej wykorzystywane w różnych branżach. Ich popularność rośnie, ponieważ takie zdjęcia pozwalają na wyróżnienie różnych cech produktów oraz ukazanie najmniejszych szczegółów. Dowiedz się więcej o tego typu zdjęciach.

zdjęcia

Zdjęcia packshot – co to jest?

Packshoty są to zdjęcia przedstawiające produkt, który znajduje się w środku kadru. Zazwyczaj ten przedmiot znajduje się na białym tle. To pozwala na ukazanie go w sposób rzeczywisty. Zdjęcia packshot są potrzebne klientom, aby dokładnie obejrzeli ten produkt i uniknęli rozczarowania po otworzeniu zakupionej paczki. Fotografia produktowa zajmuje się jak najdokładniejszym ukazaniem produktów wraz ze wszystkimi szczegółami. W dzisiejszych czasach takie zdjęcia produktów są naprawdę ważne ze względu na zwiększoną częstotliwość zakupów online.

fotograf

Studio fotograficzne – co będzie potrzebne?

Fotografia packshot wymaga odpowiedniego sprzętu oraz podstawowych umiejętności technicznych. Zdjęcia produktowe nie wyjdą nam, bez dobrego oświetlenia. Najlepszym rozwiązaniem jest robienie zdjęć przy świetle dziennym, a użycie lamp należy zostawić na złą pogodę. Do fotografii produktowej, będziemy potrzebowali białego tła oraz statywu. Jeśli zależy nam, żeby packshoty do sklepu internetowego wyszły perfekcyjnie, powinnyśmy zadbać o każdy detal na zdjęciu.

Fotografia odzieży – na co zwrócić uwagę?

Packshoty odzieży nie są prostym zadaniem dla fotografa. Na samym początku należy zadbać o czystość produktów. W przypadku odzieży trzeba też zadbać o pozbycie się wszystkich zagnieceń oraz niedoskonałości, które może zostać uwidocznione na zdjęciu. Bardzo ważną sprawą jest ułożenie ubrania do wykonywanego zdjęcia. Złożone produkty, nigdy nie odzwierciedlą rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Zdjęcia reklamowe muszą być wykonane idealnie, tak by zainteresowały kupującego.

W wielu przypadkach dobrze sprawdzą się zdjęcia wykonywane na manekinie typu duch. Fotograf produktowy powinien zadbać o dobre światło, które zapewni odpowiednie przedstawienie produktu podczas zdjęć. Zdjęcia odzieży powinny być tak wykonane, aby ukazywać naturalne kolory produktów. Dobre packshoty muszą być wykonane w odpowiedniej ostrości. Pomocny w tym przypadku będzie statyw. Dzięki niemu przedmioty będą dobrze prezentować się na zdjęciach produktowych. W sklepach internetowych zazwyczaj można znaleźć kilka ujęć tego samego przedmiotu, dlatego podczas sesji warto robić sporo zdjęć z różnych perspektyw. Jednak ważne jest to, że fotografia produktowa musi być spójna, więc należy się zdecydować na jedną z dwóch orientacji kadru. Warto zastosować się do tych porad, jeśli zależy nam na dobrej sprzedaży naszych produktów.

fotografia produktowa