Lifestyle

Kiedy pupil spędza Ci sen z powiek – bezpieczne rozwiązanie dla wyszczekanych psów

Szczekanie jest dla psów formą komunikacji, zarówno między przedstawicielami swojego gatunku jak i ludźmi. To naturalne zachowanie występujące u każdego zdrowego przedstawiciela gatunku. Psy przeważnie są dociekliwe i ciekawskie, przez co na nowe, nieznane bodźce reagują raczej entuzjastycznie – właśnie wydawaniem z siebie dźwięków.

Bezpieczne ograniczenie szczekania psów – czy to możliwe?

Warto zaznaczyć, że nie ma skutecznej metody na to, aby pupil w ogóle nie szczekał – nie można przecież pozbawić go całkowicie możliwości komunikacji ze światem i informowania o swoich potrzebach! Przełomowe dla kwestii ograniczenia szczekania było wynalezienie obroży antyszczekowej. Obecnie jest to jedna z najskuteczniejszych metod tresury psów, która realnie pozwala ograniczyć nadmierne szczekanie. Należy w tym miejscu podkreślić, że obroża ta ma na celu korygowanie niepożądanych zachowań pupilów, takich jak szczekanie na przechodniów, gości czy inne psy, nie zaś ich zupełne uciszenie.

Współcześnie topowym modelem dostępnym na polskim rynku produkcie tego rodzaju jest obroża antyszczekowa Revento 71A, dostępna m.in. na stronie https://podaruje.com/obroza-71A. Dla większości właścicieli bezpieczeństwo psa przy zakupie akcesoriów dla niego jest najważniejsze – obroża ta stosowana zgodnie z zaleceniami jest dla niego bezpieczna. Potwierdza to posiadanie przez produkt Certyfikatu CE, czyli dokumentu stwierdzającego jego bezpieczeństwo i zgodność z normami Unii Europejskiej.

Jak obroża tego typu właściwie działa?

Elektroniczne obroże antyszczekowe wykrywają szczekanie psa za pomocą mikrofonu – szczeknięcie psa powoduje wysłanie mu różnego rodzaju bodźców, które komunikują psu, że takie zachowanie nie jest pożądane. Model Revento 71A posiada 2 tryby szkolenia – podstawowy, tj. sygnał dźwiękowy i wibracje oraz zaawansowany – sygnał dźwiękowy, wibracyjny oraz elektryczny i 4 poziomy czułości, od zerowej reakcji obroży do impulsu elektrycznego. Wybór zależy od rasy, osobowości i wielkości pupila – obroża pasuje niemal do każdego psa, który mieści się w przedziale wagowym 7 do 50 kilogramów.

Dodatkowo, co wyróżnia model obroży Revento 71A, to inteligentny czujnik potrafiący wykryć i zignorować hałasy z zewnątrz oraz te wydawane przez inne psy. W praktyce oznacza to, że obroża zareaguje tylko na szczekanie Twojego pupila!

Nadal jednak na właścicielu spoczywa obowiązek zapoznania się z instrukcją obsługi sprzętu, stosowania się do zaleceń i regularnej kontroli szyi psa, aby wykryć potencjalne podrażnienia skóry. Pamiętaj o tym, że psy to żywe zwierzęta, które wymagają uwagi i opieki. Jako właściciel konieczne powinieneś zadbać o to, by nauczy swojego pupila prawidłowej reakcji na urządzenie.