Płytki do salonu
Dom i wnętrze

Płytki do salonu – czyli trwałe i nowoczesne rozwiązanie

Salon stanowi wizytówkę całego mieszkania lub domu, dlatego też do jego aranżacji należy przywiązać szczególną uwagę. Coraz popularniejszym materiałem stosowanym do wykończenia podłóg, jak również ścian w salonie stały się płytki. Mnogość kolorów, wzorów oraz formatów sprawia, że możemy zaprojektować pokój dzienny w niemalże każdym stylu.

 

Płytki nie tylko do łazienki

Do niedawna płytki podłogowe (największa oferta realnie dostępnych produktów tutaj: https://www.blu.com.pl/19-plytki-podlogowe?w-magazynie=1) jak również ścienne były kojarzone jedynie z aranżacją łazienki, korytarza lub kuchni. Nic w tym dziwnego ich powierzchnia doskonale chroni ściany oraz podłogi przed rozbryzgująca się wodą lub tłuszczem, a dodatkowo jest niezwykle trwała. Z czasem walory techniczne jak również designerskie płytek były coraz częściej wprowadzane przez projektantów do aranżacji nowoczesnych salonów. Rozwiązanie to stosowane było najczęściej w projektach pokojów dziennych połączonych z aneksem kuchennym. Zastosowanie jednolitej podłogi wykonanej z płytek na powierzchni całego pomieszczenia, optycznie je powiększało, a przy tym dodawało nowoczesnego, ekslukywnego wyglądu. Obecnie płytki to jeden z najpopularniejszych materiałów wybieranych do wykończenia salonów oraz sypialni.

glazura

Płytki imitujące naturalne materiały

Płytki możemy kupić już nie tylko w jednolitych kolorach i teksturach, ale również o wyglądzie imitującym naturalne materiały. Wśród oferowanych produktów możemy znaleźć płytki drewnopodobne, imitujące marmur, kamień, beton lub cegłę. Dostępność w wielu wzorach oraz atrakcyjnych cenach sprawia, że płytki stają się elegancką, a przy tym budżetową alternatywą dla drogich materiałów. Dzięki temu możemy zaaranżować nasz salon w wybranej przez nas stylistyce z podłogą lub ścianą imitującą naturalne drewno, marmur, kamień lub beton bez przekraczania kwoty ustalonego na remont budżetu.

Kolekcje płytek imitujących naturalne materiały znajdziemy m.in. w ofercie marki Azario. Szukając powierzchni przypominającej naturalne drewno warto zwrócić uwagę na serię Bataro, Solan lub Selma. Płytki imitujące marmur znajdziemy m.in. w kolekcji Calacatta Gold, Tycjano lub Statu, a powierzchnie przypominającą kamień w serii Labama, Blustone lub Duomo Azul. Zastosowanie płytek imitujących drewno lub marmur na ścianie pozwoli nam dodatkowo wyznaczyć poszczególne strefy w naszym salonie np. stosując ozdobną ściankę za telewizorem lub dodatkowo podkreślając strefę jadalnianą.

płytki łazienkowe

Nieskazitelna podłoga przez lata

Aranżując swój wymarzony salon należy myśleć również o trwałości stosowanych przez nas materiałów. Zastosowanie odpowiednio dobranych płytek sprawi, że powierzchnia będzie niezwykle trwała, a co za tym idzie będzie cieszyła nasze oczy nieskazitelnym wyglądem przez długie lata. Aby jak najlepiej dobrać płytki należy zwrócić uwagę na stopień ich ścieralności, technologię wykonania oraz antypoślizgowość. Najlepszym wyborem na podłogę są płytki gresowe, o stopniu odporności na ścieranie wyższym lub równym PEI2. Dzięki temu ich powierzchnia będzie odporna na uszkodzenia oraz ścieranie. Dodatkowo warto aby stopień antypoślizgowości był wyższy lub równy PEI2.

Wybierając płytki podłogowe do naszego salonu warto zwrócić uwagę również na ich rektyfikację. Płytki z rektyfikowanymi brzegami pozwalają na ułożenie ich z minimalną ilością fugi, dzięki czemu powierzchnia staje się bardziej jednolita i gładka. Dodatkowo dzięki zastosowaniu mniejszych spoin pomieszczenie optycznie się powiększa. Niewątpliwym plusem zastosowania płytek w naszej aranżacji jest nie tylko trwałość ale również łatwość w utrzymaniu w czystości. Wystarczy szybkie przetarcie szmatką lub mopem i podłoga wygląda jak nowa.

 

Projekty w salonach łazienek BLU

Na stronie internetowej salonów łazienek BLU można odnaleźć nie tylko gotowe projekty łazienek , ale również projekty salonów, kuchni czy sypialni, które mogą stać się inspiracją do stworzenia oryginalnej aranżacji dopasowanej do naszych preferencji. Dodatkowo przy zakupach w jednym z salonów z sieci BLU projekt pomieszczenia możemy otrzymać jedynie za 1zł. O szczegóły oferty należy pytać w wybranym przez siebie salonie.