Dom i wnętrze

Oświetlenie LED w naszym domu, dlaczego to się opłaca?

Standardy budowania domów i aranżacji mieszkań wciąż ulegają zmianom. Co rusz opracowywane są nowe technologie, nowoczesne rozwiązania, które są nie tylko bardziej praktyczne, ale również bardziej przyjazne dla środowiska. Między innymi, tego rodzaju rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym są oświetlenia LED w naszych domach. Ilość zastosowań żarówek LED w domach jest naprawdę duża, a ich trwałość opraw i wysoka energooszczędność stawia je obecnie na pierwszym miejscu wśród rozwiązań oświetleniowych.

Zalety technologii LED w naszych domach

Zastosowanie oświetleń LED w naszych domach to naprawdę dobra i świetnie przemyślana inwestycja. Żarówka LED 12V jest droższa, to i tak ten koszt zakupu zwróci nam się bardzo szybko podczas użytkowania żarówki. Światło LED zużywa nawet 10 razy mniej energii elektrycznej niż tradycyjna żarówka. Dodatkowo użytkowanie żarówek LED niesie ze sobą jeszcze inne pozytywy:

  • żarówki LED są dużo bardziej trwałe, mają długą żywotność,
  • żarówki LED świecą nawet 25 razy dłużej od tradycyjnych i 10 razy dłużej od halogenowych,
  • diody LED pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła, bo świecąc, nie emitują ciepła,
  • widoczna oszczędność,
  • bardzo dobra jakość światła i wysoki wskaźnik oddania barwy.

Zwykła żarówka owszem emituje światło, ale oddaje również ciepło, co działa na niekorzyść naszego środowiska. Oświetlenie LED jest za to natychmiast gotowe do działania, nie musi się nagrzewać zanim odda jasne światło. Te i wiele innych zastosowań i zalet prezentuje technologia LED.

Gdzie zastosować oświetlenie LED w naszych domach?

Tak naprawdę oświetlenie LED możemy zastosować gdziekolwiek, gdzie będziemy chcieli. W każdym pomieszczeniu żarówki LED znajdą swoje zastosowanie. Na przykład żarówka LED G9, jest jedną z najbardziej mocnych źródeł światła w technologii LED i również ona świetnie sprawdzi się w domach, biurach, a także żyrandolach i nowoczesnych oprawach oświetleniowych. Doskonale będzie działać również w lampkach na biurkach, czy w lampkach nocnych służących do wieczornego czytania. Oświetlenie LED znajdzie swoje zastosowanie w każdym pomieszczeniu, również w piwnicach, czy spiżarniach, a także na zewnątrz, gdy chcemy oświetlić na przykład ogród, czy werandę, a także wejście do domu. Żarówki LED 12V można wykorzystać również w lampach sufitowych i kinkietach do salonu. Oświetlenie LED występuje pod różnymi postaciami, na przykład, jako taśmy led, często stosowane w salonie, czy łazienkach, a także w wyposażeniu sklepów, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Można je zatem wykorzystać jako światło ozdobne, dekoracyjne, ale również jako dodatkowe doświetlenie pomieszczenia. Wymiana żarówek tradycyjnych na ledowe przyniesie nam wiele korzyści i im szybciej to nastąpi, tym szybciej zaczniemy oszczędzać. Jeśli na początek nie chcemy wymieniać całego oświetlenia w domu, to warto zacząć od miejsc, w których najwięcej przebywamy, czyli kuchni, łazience, salonie.