perfumy orientalne
Zdrowie i uroda

Perfumy orientalne — czy warto z nich korzystać?

Każdy z nas lubi czuć się wyjątkowo i atrakcyjnie, dlatego też używamy kosmetyków, które pozwalają nam pięknie pachnieć i czuć się komfortowo, a dodatkowo podkreślają nasz charakter. Perfumy orientalne zdecydowanie różnią się od perfum, które znamy z rynku europejskiego. Niezwykle trwałe i intensywne egzotyczne kompozycje sprawiają, że jednym natychmiast przypadają do gustu, inni potrzebują nieco czasu, aby się do nich przekonać, jednak zdecydowane warto się z nimi zapoznać.

Perfumy orientalne — gwarancja trwałości i unikatowości

Perfumy orientalne znane były w starożytności na Bliskim Wchodzie i w Afryce Północnej na długo, zanim perfumy jako takie pojawiły się Europie. Już wówczas powstawały na bazie olejków i pomad, w których dominowały zapachy kwiatów, korzennych przypraw czy egotycznych drzew. Początkowo też były ściśle związane z kultem religijnym, jednak starożytni zauważyli, że ich przepiękne aromaty i nieocenione właściwości mogą służyć także do użytku codziennego i przyjemności. Dziś perfumy orientalne to obowiązkowa pamiątka z podróży do Dubaju, Turcji, Egiptu czy Maroku. Niesamowita woń tych perfum, wyraziste i niespotykane kompozycje sprawiają, że wiele osób podróżując po krajach Dalekiego Wschodu, wprost zakochuje się w ich sensualnych i pobudzających wyrazistych aromatach, które stanowią integralny składnik tej kultury. Z drugiej strony, intensywne wonie nie każdemu mogą przypaść do gustu, zwłaszcza jeśli stanowią produkty kupione w niewielkiej cenie na ulicznym targu.

Przede wszystkim oryginalne perfumy orientalne tworzone są na bazie czystych olejków nie zaś na bazie alkoholu jak w przypadku perfum europejskich. Ponieważ ich aromaty są utrwalone w tłuszczach, są dzięki temu niezwykle trwałe i bardzo wolno wietrzeją ze skóry w przeciwieństwie do alkoholu, który składa się ze związków bardzo lotnych, które parują i ulatują dosyć szybko. Dlatego też perfumy orientalne to bardzo dobry wybór, dla tych którzy chcą pięknie pachnieć o każdej porze i w każdych warunkach pogodowych. Pamiętajmy jednak, że są bardzo intensywne i wystarczy nałożyć jedynie parę kropel na skórę. Choć perfumy arabskie są droższe niż europejskie, to zdecydowanie jest to produkt bardzo wydajny i ekonomiczny, dlatego też wart jest swojej ceny i każdej wydanej na nie złotówki.

Perfumy orientalne to kosmetyki unisex

Perfumy orientalne warto wybrać także ze względu na fakt, że wiele z nich to kosmetyki przeznaczone zarówno dla pań, jak i dla panów. W świecie Bliskiego Wschodu nie ma jednoznacznego podziału zapachów na typowo kobiece lub męski. Oczywiście lekkie zapachy kwiatowe i owocowe kojarzą się nam z płcią piękna, natomiast intensywne aromaty przypraw korzennych, pieprzne czy drzewne z mężczyznami. Jednak perfumy arabskie to fenomenalne i dość zaskakujące połączenia pozornie wykluczających się nut zapachowych, które są odpowiednie dla kobiet i mężczyzn. Przede wszystkim perfumy orientalne to kosmetyki przeznaczone dla osób odważnych, ekstrawaganckich, które – bez względu na płeć – lubią wyróżniać się z tłumu i czuć się wyjątkowe.