liposukcja nog i lydek
Zdrowie i uroda

Zabieg rzeźbienia kończyn dolnych. O redukcji tkanki tłuszczowej i modelowaniu ciała w jednym

Nogi to jeden z tych elementów naszego ciała, który zwraca na siebie sporą uwagę innych. Dzieje się tak zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Nic więc dziwnego, że większość z nas chce mieć wysportowane i smukłe nogi. Niestety, osiągnięcie takiego efektu za pomocą ćwiczeń wiąże się z jednymi z bardziej intensywnych treningów ciała i wieloma godzinami spędzonymi na siłowni. Często zdarza się również tak, że w wyniku różnorodnych zaburzeń nie jesteśmy w stanie samodzielnie wyrzeźbić nóg w taki sposób, jaki pragnęliśmy. W takich przypadkach istnieje jeszcze jeden sposób na osiągnięcie wymarzonego wyglądu. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, czyli liposukcja Vaser Lipo 4D. Dowiedz się, na czym dokładnie polega ten zabieg i jakie efekty pozwala osiągnąć.

Czym jest liposukcja kończyn dolnych?

Liposukcja to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, umożliwiający wysmuklenie ciała poprzez odessanie nagromadzonego w danym obszarze ciała tłuszczu. Klasyczna liposukcja wykorzystywana jest głównie do odchudzania okolic brzucha i wiąże się ze stosunkowo długą rekonwalescencją i pewnymi dolegliwościami bólowymi po zabiegu. Na szczęście obecnie dzięki postępowi medycyny możemy również korzystać z innych, o wiele mniej inwazyjnych metod i technik liposukcji, dzięki czemu jesteśmy w stanie modelować niemal całe nasze ciało.

Jedną z najpopularniejszych obecnie i najczęściej wykonywanych zabiegów na świecie jest liposukcja nóg metodą Vaser Lipo 4D, która jest innowacyjnym i nowoczesnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który umożliwia kształtowanie i odchudzanie nawet małych partii ciała, takich jak łydki czy uda. Zabieg w tym obszarze pozwala na nadanie nogom iście wysportowanego wyglądu oraz wyrzeźbienie charakterystycznych uwypukleń oraz wgłębień na łydkach. Efekt zabiegu jest niemalże identyczny z tym, który można osiągnąć poprzez dietę i bardzo intensywne treningi nóg, jednak nie wiąże się z tak ogromnymi wyrzeczeniami i nie wymaga tak długiego oczekiwania na spodziewane rezultaty.

body jet krakow

Skuteczność i szybkość w modelowaniu łydek

Liposukcja Vaser Lipo 4D to zabieg wybierany przez osoby, które marzą o pięknie wymodelowanych kończynach dolnych, jednak nie mają czasu ani możliwości wykonywania intensywnych treningów nóg oraz czekania wielu miesięcy na ostateczny efekt.

Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa praktycznie żadnego bólu w trakcie procedury. Dodatkowo umożliwia opuszczenie kliniki jeszcze tego samego dnia, w kilka godzin po zabiegu. Na uwagę zasługuje również wyjątkowo krótki okres rekonwalescencji, w porównaniu z innymi technikami liposukcji. Trwa on od 4 do 8 tygodni i polega na noszeniu ubrania uciskowego oraz terapii pozabiegowej umożliwiającej utrzymanie efektów zabiegu przez długi czas.

Redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej i modelowanie nóg w jednym – Body Jet

Inną, równie ciekawą metodą liposukcji umożliwiającą modelowanie kończyn dolnych jest zabieg Body Jet, o którym więcej przeczytasz na wskazanej stronie. Po krótce jednak pozwala on na równoczesne redukowanie tłuszczu oraz modelowanie ciała w trakcie jednego zabiegu. Procedura opiera się na unikalnej metodzie strumienia wody WAL (water-jet assisted liposuction), która umożliwia precyzyjne rozbicie tłuszczu bez konieczności uszkodzenia okolicznych komórek i tkanek. W ten sposób jesteśmy w stanie szybko i bezinwazyjnie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej znacząco skracając czas rekonwalescencji. Strumień wody wtłaczany przy pomocy niewielkiej kaniuli jest w stanie niezwykle dokładnie odseparować tłuszcz od innych tkanek, ograniczając przy tym ilość krwi w odessanym materiale, co pozwala na jego ponowne użycie do ewentualnego przeszczepu.

Warto również dodać, że zabieg Body Jet nie wiąże się z takimi nieprzyjemnościami jak obrzęki czy przerwanie ciągłości tkanek, co jest normalne w przypadku klasycznej liposukcji. Dzięki temu czas osiągnięcia wymarzonego rezultatu jest wyjątkowo krótki a efekty spektakularne.

liposukcja nog genesis clinic

Zalety modelowania nóg przy pomocy Vaser Lipo 4D

Metoda liposukcji Vaser Lipo 4D wyróżnia się wyjątkową innowacyjnością oraz intensyfikacją spodziewanych efektów. Rezultaty zabiegu są w tym przypadku nieporównywalnie lepsze, w porównaniu do klasycznych technik liposukcji. Zabieg Vaser Lipo 4D jest przy tym całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia i praktycznie nie wiąże się z wystąpieniem jakichkolwiek powikłań czy dolegliwości bólowych. Dzięki nowoczesnej i precyzyjnej metodzie oddziaływania na tkankę tłuszczową skraca się również czas rekonwalescencji, a pacjent może wrócić do domu tego samego dnia, w którym odbył się zabieg.

Zabieg polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia, przez które do organizmu wprowadzana jest specjalnie zaprojektowana kaniula urządzenia. Jest ona w stanie rozbić tkankę tłuszczową przy użyciu ultradźwięków. W ten sposób tłuszcz rozbijany jest praktycznie na pojedyncze komórki zawieszone w roztworze nasiękowym. Precyzja, z którą rozbijana jest tkanka ogranicza również krwawienie z okolicznych naczyń krwionośnych oraz pozwala chronić sąsiadujące nerwy, tkanki i komórki przed uszkodzeniem. Dodatkowo odessany tłuszcz może być wykorzystany ponownie do rzeźbienia charakterystycznych uwypukleń i wgłębień na nogach.

Zabieg liposukcja Vaser Lipo 4D jest innowacyjnym sposobem na szybkie i praktycznie bezbolesne osiągnięcie efektu pięknych i wyrzeźbionych nóg bez konieczności długotrwałych i często skomplikowanych treningów na siłowni. Jest to metoda polecana również wszystkim osobom, które mimo długotrwałych ćwiczeń i dobrze zbilansowanej diety nie są w stanie wyrzeźbić swoich kończyn dolnych. Mogą to być pacjenci, którzy zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami i dysfunkcjami, takimi jak insulinooporność czy niedoczynność tarczycy. Nic więc dziwnego, że metoda ta staje się niezwykle popularna, nawet wśród gwiazd ekranu z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 × 5 =