Zdrowie i uroda

Konsultacja ortodontyczna – kiedy warto umówić się na wizytę?

W kwestii naszego atrakcyjnego wyglądu dużą rolę odgrywa zadbany i zdrowy uśmiech. Białe i proste zęby świadczą o odpowiedniej higienie, a tym samym sprawiają, że wyglądamy dużo korzystniej. Może się jednak zdarzać, że poważniejsze wady zgryzu wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie.

W kwestii naszego atrakcyjnego wyglądu dużą rolę odgrywa zadbany i zdrowy uśmiech. Białe i proste zęby świadczą o odpowiedniej higienie, a tym samym sprawiają, że wyglądamy dużo korzystniej. Może się jednak zdarzać, że poważniejsze wady zgryzu wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Krzywe zęby utrudniają prawidłowe szczotkowanie, przez co wzrasta ryzyko zalegania bakterii. Konieczna jest wtedy konsultacja ortodontyczna, która pozwala ustalić i wprowadzić odpowiednie sposoby leczenia, które pomogą nam osiągnąć zamierzone efekty.

Konsultacja ortodontyczna i wdrożenie leczenia

Leczenie ortodontyczne zajmuje się dziś profilaktyką zarówno wad zgryzu, jak również wad szczękowo-twarzowych. Korzystają z niego osoby w każdym wieku, jednak podjęcie leczenia w młodym wieku gwarantuje dużo lepsze i bardziej skuteczne efekty. Konsultacja ortodontyczna Kraków jest konieczna, by móc wdrożyć sprawdzone sposoby, które przyczynią się do uzyskania pięknego i zdrowego uśmiechu. Dzięki wczesnej diagnozie i rozpoczęciu profilaktyki możliwe jest uniknięcie problemów w późniejszych latach.

Wybielanie metodą nakładową w gabinecie i zaciszu domowym

Szczotkowanie zębów i dbanie o ogólną higienę jamy ustnej nie zawsze wystarczy, by nasz uśmiech był nieskazitelnie biały. W celu osiągnięcia zadowalającego nas efektu, trzeba nieraz sięgnąć po bardziej specjalistyczne metody. Wybielanie metodą nakładkową jest skuteczną i w pełni bezpiecznym sposobem, który możemy również stosować samodzielnie w domu. Przed przystąpieniem do wybielania konieczna jest jednak wcześniejsza wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie wykonuje się dokumentację fotograficzną wraz z oceną naturalnego koloru zębów pacjenta. Należy też przystąpić do zabiegu higienizacji, na który składają się fluoryzacja, skaling i piaskowanie. Następnie pobierany jest łuk zębowy, na podstawie którego lekarz wykonuje nakładki celuloidowe. Nakładki te, wypełnione specjalnym żelem wybielającym są już gotowe do użycia. Są one wielokrotnego użytku, bowiem po skończonej kuracji można ich użyć ponownie.

Aparaty ortodontyczne – rodzaje

Za naprawę i leczenie wszelkich wad zgryzu odpowiadają aparaty ortodontyczne Kraków. Mają również znaczny wpływ na poprawę wyglądu zębów, dzięki czemu wpływają też na estetykę twarzy. Na rynku dostępnych jest dziś wiele różnych modeli. Jednymi z najczęściej wybieranych są aparaty metalowe. Umożliwiają zamontowanie zamków tytanowych, dlatego są to modele popularne wśród alergików. Równie popularną, lecz nieco droższą opcją są aparaty estetyczne. Są niemalże niewidoczne, przez co gwarantują duży komfort noszenia. Dostępne modele, z jakich możemy wybierać to aparaty porcelanowe, aparaty kryształowe, aparaty szafirowe oraz aparaty ceramiczno-kompozytowe. Innym rodzajem aparatów, które oferują wysoki komfort użytkowania są aparaty lingwalne. Montuje się je na tylną część zębów, dlatego też nie są one bardzo widoczne.