Zdrowie i uroda

Nebulizator membranowy kontra SMOG. Poznaj prawdziwe zalety nebulizacji!

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Smog w obecnych czasach jest realnym zagrożeniem, które powoduje wiele uporczywych dolegliwości w układzie dróg oddechowych i nie tylko. Dziś zdecydowana większość osób jest świadoma zagrożeń, jakie niesie za sobą długotrwała ekspozycja na tego typu zanieczyszczenia. Niestety nadal w większości przypadków panuje błędne przekonanie, o tym, czym tak właściwie jest smog. Jedni uważają, że są to spaliny samochodowe. Inni, że palone śmieci. Czy zatem jest smog? W dzisiejszym materiale odpowiemy sobie na to pytanie. Powiemy sobie również o zaletach, jakie niesie za sobą nebulizacja – nebulizatorem membranowym właśnie.

SMOG – zabójczy dla układu oddechowego i nie tylko

Wraz z nadejściem sezonu grzewczego wzrasta ryzyko powstawania smogu – szczególnie w dużych metropoliach, gdzie przeważają tereny ściśle zabudowane. Smog to nic innego jak połączenie spalin, mgły, dymu oraz innych zanieczyszczeń. Zjawisko to może być spowodowane ukształtowaniem terenu, które blokuje swobodny przepływ powietrza, czy też słabej jakości paliwami, które używa się do ogrzewania domostw. Duże znaczenie mają tutaj również spaliny, które emitują nieekologiczne pojazdy. Słowo „smog” pochodzi od języka angielskiego i idealnie oddaje charakter tego zjawiska.

Ze względu na miejsce i rodzaj powstawania, smog dzieli się na dwa rodzaje: londyński (który występuje w okresie jesienno-zimowym) oraz typu Los Angeles (pojawia się w strefach subtropikalnych). W Polsce natomiast występuje inny smog, który jest połączeniem azotu, siarki, tlenku węgla oraz takich szkodliwych pyłów, jak np. PM10.

Skutki nadmiernego oddziaływania smogu na organizm człowieka mogą być katastrofalne. Chodzi tutaj przede wszystkim o skrócenie jakości i długości życia, czy też zaburzenia układu oddechowego. Bardzo dobrym wsparciem może okazać się tutaj szczególnie nebulizator membranowy. Smog może bowiem powodować przedłużające się infekcje górnych dróg oddechowych, płytki oddech, drażniący kaszel oraz duszności.

Nebulizator membranowy w walce ze smogiem. W czym pomaga i jak działa?

Nebulizator membranowy to specjalistyczne urządzenie, które stosuje się w terapii wielu chorób i schorzeń układu dróg oddechowych – nie tylko w warunkach ambulatoryjnych, ale również w domu. Jest bezpieczne, nieinwazyjne i przede wszystkim skuteczne, dzięki czemu jest odpowiednie również dla najmłodszych dzieci. Urządzenie to działa na zasadzie drgań o niskiej częstotliwości, które rozbijają duże cząsteczki płynnej substancji leczniczej, zamieniając ją w tzw. leczniczą mgiełkę.

Nebulizacja, bo tak właśnie nazywa się terapia górnych i dolnych dróg oddechowych z wykorzystaniem nebulizatora membranowego, pomaga w wielu dolegliwościach, wywołanych właśnie smogiem i innymi zanieczyszczeniami z powietrza. Stosuje się ją, aby nawilżyć przesuszone drogi oddechowe oraz złagodzić podrażnienia. Ta metoda pomaga również w rozrzedzaniu zalegającej wydzieliny oraz w jej ekstrakcji. Jest skuteczna zarówno w przypadku lekkich dolegliwości, jak i przewlekłych chorób, które wymagają długotrwałego leczenia preparatami wziewnymi.

Warto mieć nebulizator w swojej domowej apteczce, ponieważ smog to obecnie jedno z częstych zjawisk, powodujących współczesne choroby cywilizacyjne.